Jak vybrat sídlo společnosti, aby přineslo vašemu podnikání co největší profit? Soustřeďte se na 2 nejdůležitější kroky!

Jak vybrat sídlo společnosti pro vaši firmu a vyhnout se při tom zbytečným chybám? Existuje hned několik podstatných kroků, které je třeba při takovém rozhodování učinit. Minimálně dva z nich lze bez nadsázky považovat za klíčové a právě jim budou věnovány následující řádky.

Prvním je bezesporu dobře zvolená adresa. V úvahu připadá některá z prestižních lokalit Prahy, Brna či jiného většího města a za určitých okolností rovněž nějaká ze zahraničních destinací. Někteří podnikatelé volí i cestu tak trochu extrémní a zřizují sídla svých firem v daňových rájích. Ale těmi se nyní zabývat nebudeme. Druhým krokem, který do značné míry ovlivní chod vaší společnosti, je pak výběr vhodného poskytovatele firemního sídla, respektive virtuální kanceláře. Jedině solidní poskytovatel vám totiž nabídne doprovodné služby v dostatečném rozsahu i vyhovující kvalitě.

Jak vybrat sídlo společnosti, aby byl efekt „dobré adresy“ co nejlepší

Pečlivě vybraná adresa je zřejmě nejlépe viditelným počinem, který může vašemu podnikání dodat nádech serióznosti a prestiže. Většina podnikatelů právě toto kritérium zohledňuje při svém hledání jako první a tak bývá v lukrativních lokalitách obvykle docela nával. Často se tedy stává, že na tomtéž čísle popisném má svoje zázemí i několik stovek společností. Taková věc by však u vašich klientů i obchodních partnerů mohla vzbudit určité pochybnosti, takže máte-li tu možnost, zvolte raději jiné místo.

Chcete-li v byznysu působit skutečně seriózním dojmem, dejte raději přednost poněkud méně frekventované adrese v některé ze solidních čtvrtí naší metropole, případně jiného většího města v zemi. Vašemu zviditelnění a dobrému jménu to poslouží mnohem lépe!

VÝBĚR TUZEMSKÝCH ADRES S VELMI VYSOKÝM POČTEM FIREMNÍCH SÍDEL (2017)

Město

Adresa

Počet sídel

PRAHA

Rybná 716/24

3746

PRAHA

Kaprova 42/14

2732

PRAHA

Jaurisova 515/4

1910

BRNO

Lidická 700/19

1209

BRNO

Příkop 843/4

952

BRNO

Příkop 838/6

651

OSTRAVA

V Zátiší 810/1

524

OSTRAVA

Švabinského 1700/4

321

OSTRAVA

Sokolská třída 1615/50

254

PLZEŇ

Tylova 177/6

194

PLZEŇ

Na Roudné 443/18

120

PLZEŇ

Lochotínská 1108/18

117

Solidní poskytovatel firemního sídla vám obvykle nabídne co nejširší servis

Kvalitu provozovatele vaší virtuální kanceláře nejlépe poznáte na množství doprovodných služeb, kterých se vám od něho dostane. Jedině profesionálně vedené zázemí totiž umožní vaší společnosti plnohodnotně fungovat. Je proto nesmírně důležité, věnovat tomuto kritériu přinejmenším tolik pozornosti, jako výběru „dobré adresy“. Je zde hned několik věcí, které by v takové nabídce rozhodně chybět neměly. Cedulka s názvem vaší společnosti viditelně umístěná u vchodu do budovy, případně v recepci, musí být samozřejmostí. Je to totiž zákonem daná povinnost a je rozumné, mít podobné náležitosti v pořádku, jelikož nejrůznějších kontrol ze strany úřadů neustále přibývá.

Na jakých službách byste měli trvat především?

1) FUNGUJÍCÍ RECEPCE, jejíž personál za vaši firmu obstará první kontakt se všemi návštěvami.

2) POŠTOVNÍ SLUŽBY. Vyškolený personál zajistí převzetí a uložení veškeré došlé korespondence a zásilek. Poštu si je možné vyzvednout a zpravidla i nechat přeposlat na domluvenou adresu.

3) TELEFONICKÉ SPOJENÍ. Provozovatel vaší virtuální kanceláře obstará všechny telefonní hovory s vašimi zákazníky, obchodními partnery i s úřady. Hovory vám mohou být rovnou přesměrovány, případně jste na ně upozorněn pomocí SMS a podobně.

4) BĚŽNÉ KANCELÁŘSKÉ PRÁCE, které potřebujete ke každodennímu chodu vaší firmy. Například kopírování, přepis či skenování nejrůznějších listin a dokumentů, příprava reklamních materiálů a podobně.

5) SKUTEČNÁ KANCELÁŘ. Nějaká zasedací místnost pro případ obchodní či jiné schůzky by rovněž v budově neměla chybět.

Prestižní adresa dodá potřebnou vážnost, solidní služby ušetří čas i peníze

Výsledek rozhodnutí, které při volbě sídla pro vaši společnost učiníte, vás bude ve vašem podnikatelském životě provázet každým dnem a jeho význam proto neberte na lehkou váhu! Citlivě zvolená adresa může přivábit nejenom řadu dalších klientů, ale i nové obchodní partnery a v konečném důsledku tak přispět i k postupnému rozmachu vašeho byznysu.

Rozumně zvolený provozovatel vaší virtuální kanceláře vám poskytne zázemí a zajistí vašemu byznysu plnohodnotný servis. Zkrátka za vás obstará celou řadu podružných činností, bez nichž se při podnikání neobejdete a vy se tudíž budete moci věnovat pouze samotné podstatě vaší podnikatelské činnosti. To vše navíc za zlomek nákladů, na které by vás vyšel provoz vlastní reálné kanceláře.

Čas a peníze, které tímto způsobem ušetříte, jistě dokážete využít i jiným, mnohem zajímavějším způsobem. Nemyslíte?

© 2015 Proti raketám. All rights reserved.
WordPress theme designed by Theme Junkie.