Parkování u letiště zdarma – tipy na méně známá místa

Také naléhavě řešíte otázku parkování u letiště Václava Havla před svou letní dovolenou? Patříte-li k těm, kteří si za ušetřené tisíce raději dopřejí něco navíc třeba u moře, určitě vás potěší naše praktické tipy z terénu v okolí ruzyňský terminálů.

Parkování u letiště bez zbytečných účtů

Na sídlištích nebo v jejich okolí se zcela běžně vyskytují na ulici nehlídaná auta každý den po tisících a nikomu to nepřijde divné. A naprosto stejný princip lze aplikovat i na parkování v okolí letiště V. H. Mezi množstvím odstavených automobilů se jedno navíc zaručeně ztratí. Musíte se však vyhnout všem rezidenčním zónám nebo místům s vysokým rizikem pokuty.

Free parking u autobusové zastávky

Necháváte-li své auto někde v terénu, musíte zároveň vyřešit otázku pohodlné dopravy osob a zavazadel na letiště. Ideální jsou proto parkovací místa v okolí zastávek MHD. Zastávku U Padesátníku najdete v ulici U letiště. Její součástí je i šikovný parkovací plácek pro přibližně 13 automobilů.

Autobus vás doveze přímo na letiště

Projíždí tudy autobusové linky 119 a 179, které míří k terminálům, takže odvoz máte jistý. Nevýhodou je pouze omezená kapacita tohoto parkoviště. Vždy proto doporučujeme mít v záloze i další varianty.

Pokračujte dál v trase autobusu

Jestliže se na vás štěstí neusměje, nic se neděje. Jednoduše zajeďte dál, až vjede do ulice nazvané Za Vokovickou vozovnou. Míst k zaparkování je tu okolo stovky a k zastávce Divoká Šárka to není nikdy víc než pár kroků.

Vyhraďte si dostatek času

Opět můžete počítat s autobusy 119 a 179. Dojezd na letiště je však o něco delší. Počítejte s alespoň půl hodinou a nezapomeňte přidat potřebnou rezervu při čekání na navazující spoj. Ve špičce se intervaly pohybují okolo 15 minut, v noci může být mezi jednotlivými autobusy okno i více než půlhodinové.

Ulice Navigátorů potěší širokým výběrem parkovacích míst

Přijíždíte-li z opačné strany a nechcete se prodírat městskou zástavou více, než je třeba, zamiřte do ulice Navigátorů. Je poměrně dlouhá, takže místo k parkování je zaručeno. A pokud budete mít štěstí, můžete svůj vůz zanechat i na příjemně zastíněném stání, jež vám po návratu neudělá z auta rozpálenou pec.

Na autobus je to daleko

Menší nevýhoda spočívá v tom, že přímo po ulici žádný spoj MHD neprojíždí. Blízko to však máte na zastávku Dědina případně Nová Šárka s autobusem číslo 119. Ten vás doveze spolehlivě na letiště přibližně za 20 minut. V případě většího množství zavazadel nebo malých dětí však nejde právě o ideální možnost. Ale využít se dá samozřejmě i taxi.

Na Ulici u Prioru máte MHD za rohem

Od letiště je to sem vzdušnou čarou cca 6,5 km – záleží na tom, od jakého konce této celkem dlouhé ulice budete měřit. Zastávky se tu však nacházejí celkem čtyři, takže to nikdy na autobus nebudete mít příliš daleko.

Volné místo garantované armádou

Teď píšeme trochu s nadsázkou, faktem však zůstává, že se v ulici U Prioru nachází velká vojenská ubytovna, před níž najdete místo k parkování v jakoukoliv denní či noční dobu. Vjezd na velké parkoviště není ničím omezen, i přesto se zde volné stání najde vždycky. Při cestě na letiště počítejte asi s 22 minutami strávenými v klimatizovaném autobuse.

Bez přestupu to nepůjde

Přímá linka na letiště tu bohužel nejezdí. Nevyhnete se tedy přestupu (nejlépe na zástavce Divoká Šárka). Spoje tu naštěstí vynikají velmi dobrou návazností.

Ještě, než se rozhodnete zaparkovat

Našli jste si v lokalitách uvedených výše svého favorita? Než mu definitivně udělíte zelenou, ověřte si ještě na stránkách hlavního města Prahy, že bude v požadovaném termínu skutečně dostupný. V případě blokového čištění ulic vám totiž hrozí poměrně vysoká pokuta za odtah a následné přistavení vozu. A tato částka může být ve finále mnohem vyšší než ušetřené poplatky při využití oficiálních parkovišť.

© 2015 Proti raketám. All rights reserved.
WordPress theme designed by Theme Junkie.