Jak vybrat dřez do kuchyně? Výběr z různých barev a provedení vás bude bavit!

Jak vybrat dřez nemusí být nudnou nebo pouze nutnou záležitostí. Na trhu se objevují nové i méně známé varianty, které mohou být tou správnou volbou právě do vaší kuchyně. V tomto článku se zaměříme na vlastnosti materiálů kuchyňských dřezů, které jsou praktické, nevšední a trendy.

Jak vybrat dřez a čím se při výběru řídit

Mytí nádobí ve dřezu může být oproti myčce navíc i zdraví prospěšné. Dle vědců je lepší dát přednost mytí nádobí v ruce! Samozřejmě jej také musíme sami udržovat hygienicky nezávadný.

Při výběru tohoto vybavení se vyplatí více investovat a rozhodně neřešit situaci pořízením nějakého levného kusu z výprodeje. Levnější varianty sice také mohou splnit požadovaný účel, ale pamatujte, že ho v kuchyni využíváme prakticky každý den. Na kvalitu materiálu tedy berte velký zřetel.

Možnostem se meze nekladou

Ať už máte kuchyň novou, nebo jen obměňujete její vybavení, dřez by měl ladit do celkového stylu kuchyně. Pořídit tak můžete nejen ten klasický nerezový, ale máte možnost vybrat si i například jiné barevné provedení v jiném materiálu.

Nemusíte zůstávat u ověřené klasiky. Granit či kompozit je nyní velmi trendy varianta. Možná vás některé jejich vlastnosti příjemně překvapí a rozhodnete se být originální.

Nestárnoucí klasika versus nové materiály

· Cenově dostupný a korozi odolný je samozřejmě nerez. Nerezové výrobky snesou silné čistící přípravky a saponáty, jsou k dostání v lesklém či matném provedení a celkově se stále těší velké oblibě. Bohužel ale ne všechny kusy jsou kvalitní. Pokud se rozhodnete pro volbu nerezu, rozhodně byste neměli podceňovat hlavně tloušťku plechu. Zde platí jednoduché pravidlo: čím silnější plech, tím lepší. Ty kvalitnější jsou dokonce svářené a ručně vyráběné.

· Oproti tomu dřezy z granitu jsou modernější a pomalu se sunou na přední příčky oblíbenosti. Granit má v podstatě minimální požadavky na údržbu a nezůstávají na něm zaschlé kapky vody. Tento typ je nabízen v různých barevných provedeních, takže jej snadno zkombinujete se zbytkem kuchyně. Je to moderní a odolný materiál už jen proto, že je vyroben převážně z rozdrceného křemene nebo žuly. A přírodní materiály jsou v kurzu! Pořizovací náklady jsou sice vyšší než u nerezu, ale rozhodně to jsou dobře utracené peníze.

· Kompozit má tu výhodu, že je odolný proti teplotním šokům. Už samotná jeho výroba probíhá při velmi vysokých teplotách. Kompozitní dřezy je také snadné sehnat v mnoha barevných provedeních, což ocení ti z vás, kteří chtějí svou kuchyň barevně sladit. Kompozit má v podstatě stejné vlastnosti jako granit, ale je cenově dostupnější. Snad jen s tím rozdílem, že je trochu náročnější na údržbu.

Návrat keramiky slaví úspěch

V poslední době se vrací do módy také keramika. Keramický povrch je odolný vůči nárazům, čisticím prostředkům a agresivním chemikáliím. Pořizovací cena je sice vyšší, ale do moderních rustikálních kuchyní se keramika perfektně hodí. Možná překvapí i širokým sortimentem různých tvarů a barev.

Keramický povrch se také může pyšnit svou stálobarevností a jednoduchou údržbou, což už dobře známe u koupelnových umyvadel. Je to v podstatě sázka na jistotu, jelikož volbou keramiky rozhodně nešlápnete vedle.

Ať už se teď díky nově nabytým informacím rozhodnete pro nerez, granit, kompozit nebo keramiku, vždy vybírejte i na základě dalších důležitých parametrů, které by kvalitní dřez měl mít, a nakupujte u ověřených prodejců. Běžte se podívat na ten váš, jestli náhodou není zrovna ta správná chvíle pro jeho výměnu za nový.

Z jakého materiálu jste pořizovali dřez vy? Jste s ním spokojeni, nebo zvažujete jeho výměnu za jinou variantu? Neváhejte se s námi v komentáři podělit o Vaše zkušenosti.

© 2015 Proti raketám. All rights reserved.
WordPress theme designed by Theme Junkie.